برد توسعه رله ۴ کاناله RELAY SHIELD

برد توسعه رله ۴ کاناله RELAY SHIELD

برد توسعه رله ۴ کاناله RELAY SHIELD متناسب با برد اموزشی AVR WIZZARD   ، مناسب برای فراگیری پریفرال های  UART و کار با پورت های  IO انواع میکروکنترلرهای مختلف بوده که دارای دو ورودی ایزوله  12V می باشد تا به راحتی بتوانید انواع سنسورها با خروجی تا ۱۲V  ولت را به برد متصل و توسط میکروکنترلر ان را بخوانید . از ویژگی مهم این برد قابلیت اتصال ماژول وای فای  ESP8266 _ 01 و ماژول بلوتوث ۰۵-HC می باشد تا با استفاده از ان به صورت بی سیم با برد توسعهارتباط بر قرار کرده و با استفاده از گوشی و یا تبلت خود رله و ورودی ها را کنترل کنید. همچنین از ویژگی های دیگر ان قابلیت اتصال به اردوینو و دیگر برد های میکروکنترلی می باشد.

 

صنایع الکترونیک خوارزمی

راهنمای استفاده از برد توسعه RELAY SHIELD
 AVR WIZZARD
AVR WIZZARD

فهرست

برد توسعه RELAY SHIELD در یک نگاه ۵

مشخصات کلی

مراحل راه اندازی RELAY SHIELD  با استفاده از برد اصلی AVR WIZZARD

مراحل راه اندازی RELAY SHIELD بدون استفاده از برد اصلی AVR WIZZARD

طرز استفاده از محصول RELAY  SHIELD 8

ورودی های ایزوله  ISOLATED INPUT 8

رله و پین های کنترلی مربوطه به هریک

ماژول بلوتوث ۰۵-HC 10

ماژول  ESP8266 ؛ Wi-Fi 10

برد توسعه RELAY SHIELD در یک نگاه

   RELAY SHIELD  برد توسعه

مشخصات کلی

این برد که به عنوان برد توسعهمحسوب میشود  , برای سهولت اموزش و ملموس بودن بهتر الکترونیک برای کاربر, تمام قطعات ان به صورت  DIP  طراحی شده است .برد های توسعه برد هایی جانبی برای برد اموزشی AVR WIZZARD بوده که برای انجام پروژه های مختلف با میکرو کنترلر  32-Atmega16 طراحی شده اند . از ویژگی این برد ها قابل استفاده بودن انها بدون نیاز به برد اموزشی AVR WIZZARD می باشد . یعنی کاربر می تواند با هر پردازنده و برد دلخواه دیگری از برد های توسعهبرای پروژه های مختلف استفاده کند . )به دلیل استفاده راحت و  Pin to Pin بودن با برد اموزشی AVR WIZZARD و عدم نیاز به سیم کشی توصیه ما به کاربران عزیز تهیه برد اموزشی AVR WIZZARD همراه برد های توسعهمی باشد تا به راحتی با داشتن  AVR WIZZARD  ده ها پروژه مختلف را به سهولت انجام دهند.

برد توسعه رله ۴ کاناله برد اموزشی AVR WIZZARD  مناسب برای فراگیری  پریفرال های  UART و کار با پورت های  IO    میکروکنترلر  AVR سری  32-Atmega16  می باشد. این برد دارای دو ورودی ایزوله  12V می باشد . از ویژگی مهم این برد قابلیت اتصال ماژول وای فای  ESP8266 _ 01 و ماژول بلوتوث ۰۵-HC می باشد تا با استفاده از ان به صورت بی سیم با برد توسعهارتباط بر قرار کرده و با استفاده از گوشی و یا تبلت خود رله ها و ورودی ها را کنترل کنید. 

مراحل راه اندازی RELAY SHIELD  با استفاده از برد اصلی AVR WIZZARD

  1. کلید تغذیه برد AVR WIZZARD را در حالت “خاموش” قرار دهید.
  2. از قرار داشتن صحیح میکرو کنترلر و LCD در سوکت های مختص اطمینان حاصل فرمایید .
  3. برد RELAY SHIELD را به طور کامل و صحیح به برد اصلی AVR WIZZARD متصل کنید.
  4. در صورت استفاده از هر یک از ماژول هاو المان های جانبی در برد RELAY SHIELD از اتصال صحیح ان ها اطمینان حاصل کنید .
  5. کانکتور تغذیه را وصل نمایید و سپس کلید را در وضعیت “روشن” قرار دهید.

پس از گذشت چند لحظه، برد راه اندازی شده و قابل استفاده میباشد.

مراحل راه اندازی RELAY SHIELD بدون استفاده از برد اصلی AVR WIZZARD
  1. در صورت استفاده از هر یک از ماژول ها در برد RELAY SHIELD از اتصال صحیح ان ها اطمینان حاصل کنید .
  2. به تمام پین هایی که ولتاژ ان بر روی برد مشخص شده دقیقا همان ولتاژ اعمال شود(توجه شود در صورت تعدد پین با یک ولتاژ مشخص به هر یک از پین ها همان ولتاژ اعمال شود به عنوان مثال در صورت وجود ۳ پین با ولتاژ ۵ ولت به هر ۳ پین ۵ ولت اعمال شود).
  3. حال به راحتی می توان به پین های دیتا وکنترلی برد دسترسی داشت.
طرز استفاده از محصول RELAY  SHIELD

در برد توسعه RELAY SHIELD  مانند تصویر ۱تمام پایه هایی که برای راه اندازی ماژول۰۱-ESP  و کنترل رله ها و خواندن ۳ ورودی ایزوله مورد ا ستفاده قرار گرفته ا ست ، در دسترس می با شد.در صورت اتصال این برد به برد اصلی AVR WIZZARD پین مورد نظر را با پین متناظر در برد اصلی AVR WIZZARD  می خوانید و یا کنترل می کنید در غیر این صورت با استفاده از میکرو و یا هر برد اموزش وی دیگر مانند اردوینو می توانید این کار را انجام دهید. 

تصویر ۱ پین های قابل دسترس در برد توسعه RELAY SHIELD

ورودی های ایزوله  ISOLATED INPUT

در برد توسعه RELAY SHIELD 3 عدد ورودی ایزوله قرار داده شده است.این بدین معنی بوده که با اتصال هر سنسور و ماژولی با خروجی تا سطح ولتاژ ۱۲ ولت می توان ان را تو سط پین های INP1,INP2,INP3 که متعلق به ورودی های ۱ تا ۳ می باشند خواند.به عنوان مثال می توان سنسور های تشخیص حرکت PIR و یا سنسور های تشخیص باز شدن درب و پنجره را که با فعال شدن انها خروجی به ما میدهند را به کانکتور مربوطه متصل کرد. در تصویر شماره ۲ورودی های ایزوله در برد RELAY SHIELD نشان داده شده است:

تصویر ۲ ورودی های ایزوله

رله و پین های کنترلی مربوطه به هریک

با استفاده از ۴ عدد رله ۵ ولت که تا ۲۲۰ ولت  ACرا تا ۷ امپر پشتیبانی می کند می توان و سایل مختلف مانند اژیر و درب و کرکره های برقی و….  را کنترل کرد.پین کنترلی این ۴ رله با برچسب های RLY1و  RLY2 وRLY3 وRLY4 بر روی برد نمایش داده شده است. با اعمال ولتاژ ۵V رله فعال شده (LED قرمز مربوط به هریک نیز روشن می شود و با اعمال ولتاژ۰  ان غیر فعال می شود).

تصویر ۳ رله های موجود در RELAY SHIELD

ماژول بلوتوث ۰۵HC

از قابلیت های مهم برد RELAY SHIELD وجود سوکت ماژول بلوتوث ۰۵-HC می باشد. با اتصال این ماژول در سوکت مربوطه به راحتی میتوانید با بلوتوث گوشی خود به این برد وصل شده و هر یک از ۴ رله را کنترل کنید. برای ارتباط سریال با این ماژول پین برچسب شده با WTX سیگنال ارسال دیتای بلوتوث پین WRX سیگنال دریافت دیتای ماژول بلوتوث می باشد. 

تصویر ۴ ماژول بلوتوث ۰۵-HC

ماژول  ESP8266 ؛ Wi-Fi

با استفاده از ماژول ESP8266 به راحتی می توان تمام اطلاعات دریافتی از ورودی های ایزوله را دریافت و هریک از رله ها را به صورت بی سیم کنترل کرد. با استفاده از این ویژگی از این برد می توان در پروژه های مختلف IOT (اینترنت اشیاء) کمال استفاده را برد.پین های مربوط به رابط سریال ماژول با برچسبWRX و WTX بر روی برد نمایش داده شده است.

 

 

برای مشاهده ماژول های مخابراتی اینجا کلیک کنید.

اشتراک گذاری:

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.

9 − 3 =

0

بالا


برای دانلود برنامه اندروید سایت عکس زیر را با گوشی خود اسکن کنید

لینک مستقیم   کلیک کنید